Dokonalé dary

14.03.2017

"V posledných rokoch nastal boom označovania plodín (darov prírody) za "superfoods," teda, jedlo budúcnosti. Sú to rôzne plodiny bohaté na vitamíny, minerálne látky, nutričné hodnoty, pomáhajúce odkyseliť organizmus, udržať či pomôcť navrátiť zdravie, schudnúť, atď...často k nim patria plodiny vypestované v zahraničí - napr. chia semienka, avokádo, morské riasy, hnedá ryža. A tento titul im právom patrí :)

Superpotraviny máme však i na Slovensku, rastú nám v záhradke či na políčku v susednej dedine! Jednou z nich je MRKVA, ktorú pasujem nie za superpotravinu ale "Dokonalý DAR" :) Prečo dokonalý? Pretože má v sebe presne toľko vitamínov, výživných látok, oleja, vlákniny, atď... koľko náš organizmus s radosťou a bez zbytočného odpadu s ľahkosťou spracuje. Prečo DAR? Rastie sama bez nášho väčšieho pričinenia a o tom, aké procesy pri jej raste prebiehajú, nemáme ani šajnu. Vďaka slniečku, pôde, vode, vetru a energii rastie, bez otázok :) Za každý dar sme väčšinou vďačný, tak prečo nebyť vďačný i mrkve a ostatným silám, ktoré ju vyrobili? Zháňame superpotraviny kade tade po bioobchodoch, objednávame ich cez e-shopy, a pritom ich máme rovno pred nosom! Stačí mať len otvorené oči a vnímať DOKONALÉ DARY. "

Viac (ale nie všetky) podrobnosti o mrkve a šťave z nej napr. tu: https://www.eujuicers.sk/magazin/slava-mrkve-je-stava-z-nej-vobec-najhodnotnejsia

NA ZDRAVIE!!

Erika Olahová