Očista s citrusmi

pri platbe očistného programu dostanete kartičku a pre čerstvú šťavu si prídete, kedy Vám to bude vyhovovať na adresu Zlatovská 9A od pondelku do piatku. Natankujeme Vám ju do vlastnej fľašky alebo si u nás môžete sklenenú či plastovú zakúpiť.

CITRÓN vďaka bohatému obsahu vitamínu C posilňuje obranyschopnosť organizmu, má antiseptické účinky, ničí hnilobné baktérie v ústach i črevách, čím zpevňuje i ďasná. Šťava z citrónu pomáha rozpúšťať hlieny, čo je veľmi prospešné pri chrípke, nachladnutí, kašli či prítomnosti parazitov. 

GREPFRUIT obsahuje vysoký obsah vitamínu C, B1 a K. Grepy sú tiež bohaté na flavonoidy, ktoré priaznivo pôsobia na cievy a majú pozitívne antioxidačné účinky. Zlepšuje trávenie, zvyšuje chuť k jedlu v tehotenstve a práve naopak, pomáha pri zdravom chudnutí. Ďalej tiež pomáha prekonať následky alkoholizmu. Šťava z grepu zlepšuj krvný obeh, mierne znižuje hladinu cholesterolu v krvi a taktiež riziko rakoviny pľúc a žalúdku. Šťava z grepfruitu môže ovplyvniť účinky niektorých liekov, preto sa pred pitím uistite, že Vám nehrozí toto riziko.

POMARANČ obsahuje vitamín C, provitamín A, kyselinu listovú, B vitamíny i fytochemikáliu kvercertín. Výsledkom je silný antioxidančný efekt na všetky bunky organizmu, prevencia proti chrípke, nachladnutiu a rakovine. Okrem toho flavonoidy z pomarančov ochraňujú steny ciev pred uložením cholesterolu, čím dokážu zastaviť proces artériosklerózy. Vďaka spektru vitamínov B, hlavne biotínu, pomaranč oživuje a skrášľuje pleť a pomáha rastu vlasov či tvorbe sýtych vlasových pigmentov. Šťava z pomarančov urýchľuje látkovú výmenu v organizme, ukľudňuje nervovú sústavu, udržiava konštantné množstvo cukru v krvi, pomáha uvoľňovať nahromadený stres a napätie, frustráciu, smútok, hnev a melanchóliu.

Viac o dôležitosti lymfy v tele a rozšírenej očiste lymfy sa môžete dočítať napr. TU: https://slunecnyzivot.cz/2015/08/recept-na-ocistu-lymfatickeho-systemu-a-podporu-sleziny/