Rastlinné nápoje AKO mlieko

pripravujeme vždy čerstvé na objednávku minimálne 6 hodín vopred 

Cenník

Makové, slnečnicové
500 ml - 1,99 €  + fľaška 0,50 € sklená

700 ml - 2,70 € + fľaška 0,50 € sklená

Mandľové, konopné, lieskovcové, kešu

500 ml - 2,19 € + fľaška 0,50 € sklená

700 ml - 2,95 € + fľaška 0,50 € sklená

alebo "natankujeme" i do Vašej vlastnej fľašky

Druhy

Pripravíme Vám samostatné mlieka podľa druhov orieškov alebo ich kombináciu
Makové
Lieskovcové
Mandľové Obsahuje alergény: mandle
Slnečnicové
Kešu Obsahuje alergény: kešu

Nápoje ako mlieko na požiadavku osladíme (500ml/700ml):

*pravým včelím medom + 0,20 € / + 0,30 €
*agáve sirupom v BIO kvalite alebo datľami + 0,30 € / + 0,42 €

alebo ochutíme...

Mliečka sa dajú dochutiť i kakaom, škoricou, mixovať s rôznymi druhmi ovocia (napr. banán, jahody, čučoriedky, lesné plody, maliny), espressom, džemom, ďatlami, sirupom či sušeným ovocím.

Výhody rastlinných mliek

Naše nápoje "ako mlieko" sú pripravené z čisto rastlinných surovín: z orieškov, semienok, vody a prípadne sú sladené prírodnou sladkosťou - medom, datľami alebo BIO agávovým sirupom. Používajú sa ako náhrada kravského či iného živočíšneho mlieka. Môžu ich piť ľudia s intoleranciou na laktózu či trpiaci rôznymi ťažkosťami, ktoré spúšťa konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov. Pijú ich najmä ľudia s potrebou vyššieho príjmu organického vápnika a bielkovín, tiež trpiaci na nedostatok vápnika. Deti si od malička na rastlinné mlieka ľahko zvykajú, dospelí i dôchodci ich obľubujú kvôli príjemnej orieškovej chuti, športovci kvôli vysokému obsahu PROTEÍNOV. 

Rastlinné mlieka doplnia Váš jedálniček o vynikajúci, zdravý nápoj plný obohacujúcich a prospešných látok pre i pre Váš mozog.

"Ako mlieka" sú používané či v RAW kuchyni, napr. do vločkových zmesí, SMOOTHIEs, ako i do zdravých varených receptov, napr. do obilninových sladkých kaší, palaciniek, omáčok, koláčov, atď. Vhodné sú i do kávy, pri tepelnej úprave však strácajú podstatnú časť svojej hodnoty. Nesladené mlieka majú využitie i do slaných receptov.