RAW & vegan rastlinné nápoje "akoMLIEKO"

obohatia Váš jedálniček o prospešné, ľahko vstrebateľné, prírodné živiny pre Vaše telo, najmä kosti, vlasy, nechty i mozog

Naše nápoje "akoMLIEKO" sú vegánske, pripravené z orieškov alebo semienok, vody a na vyžiadanie sú sladené datľami či BIO agávovým sirupom. Nie sú pasterizované ani inak tepelne upravené. Nepridávame do nich ŽIADNE HLÚPOSTI zvýrazňujúce chuť, navyšujúce hustotu či predlžujúce trvanlivosť, ani konzervanty, ani soľ, ani škrob.
 Mnohí s intoleranciou na laktózu či trpiaci rôznymi ťažkosťami, ktoré spúšťa konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov rastlinné "mlieka" bežne konzumujú. Pijú ich najmä ľudia s potrebou vyššieho príjmu organických bielkovín, tiež trpiaci na nedostatok vápnika. 
Deti si od malička na rastlinné mlieka ľahko zvykajú, dospelí i dôchodci ich obľubujú kvôli príjemnej nechemickej chuti, športovci kvôli vysokému obsahu PROTEÍNOV.

Pripravujeme vždy čerstvé na objednávku minimálne 6 hodín vopred

"Natankujeme" i do Vašej vlastnej fľašky.

O plnení do vlastnej fľašky nás prosím informujte pri objednávke. Ďakujeme

Makové

5oo ml    2,65 € + sklená fľaška 0,70 €  

7oo ml    3,60 € + sklená fľaška 0,80 € 

1ooo ml  4,95 € + sklená fľaška 1 €

Mandľové, konopné, lieskovcové, kešu

5oo ml   2,90 € + sklená fľaška 0,70 € 

7oo ml   3,95 € + sklená fľaška 0,80 € 

1ooo ml  5,40 € + sklená fľaška 1 €

Nápoje ako mlieko na požiadavku osladíme (500ml/700ml/1000ml):

BIO agáve sirupom alebo datľami + 0,30 € / + 0,45 / + 0,60 €

alebo individuálne ochutíme...

Mliečka sa dajú dochutiť i kakaom, škoricou, mixovať s rôznymi druhmi ovocia (napr. banán, jahody, čučoriedky, lesné plody, maliny), espressom, džemom.. :)

Použitie rastlinných mliek

"akoMLIEKA" je ideálne konzumovať ako samostatný zdraviu vysoko-prospešný nápoj. V súčasnej dobe, kedy sa nám do stravy dostáva príliš veľa chemicky vytvorených, pre telo škodlivých nevstrebateľných látok, tepelne zničených a geneticky modifikovaných surovín a zároveň príliš málo organických vitamínov, aktivovaných enzýmov, vstrebateľných minerálov, je vhodné takéto látky dopĺňať čerstvými, najmä LOKÁLNYMI A SEZÓNNYMI rastlinnými plodinami.  akoMLIEKA pripravené z orieškov, semienok a čistej vody medzi zdroj živín patria. 

Kvalitné rastlinné mlieka je vhodné zaradiť pred plánovaným tehotenstvom do každodennej stravy, najmä makové a konopné. Popri liečebných kúrach sú tiež na doplnenie organického vápnika veľmi vhodné. 

Používané sú či už v RAW kuchyni, napr. do SMOOTHIEs, nepečených toriet, ako i do varených receptov, napr. do obilninových sladkých kaší, palaciniek, omáčok, koláčov, atď. Obľúbené sú najmä do kávy, pri tepelnej úprave však strácajú podstatnú časť svojej hodnoty. Nesladené mlieka majú využitie i do slaných receptov. :)